25 maja 2019 21:17 | Aktualności

VIII Powiatowy Konkurs Matematyczny Szkół Podstawowych

25 maja 2019r. w Zespole Szkół Powszechnych im. Pierwszych Piastów w Damasławku odbył się VIII Powiatowy Konkurs Matematyczny Szkół Podstawowych. Konkurs został zorganizowany pod patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, Starostwa Powiatowego w Wągrowcu oraz Wójta Gminy Damasławek. Wzięło w nim udział 77 uczestników z 9 szkół podstawowych powiatu wągrowieckiego.  Uczniowie zmagali się z 10 zadaniami zamkniętymi oraz 4 otwartymi, rozwiązując zadania w swoich kategoriach wiekowych. Najlepsze wyniki uzyskali:

kategoria: kl. IV

I miejsce – Marek Pawlak (Damasławek)

II miejsce – Łucja Rozmarynowska (Wapno)

III miejsce – Julia Eliasz (Damasławek)

wyróżnienie : IV miejsce – Nadia Eliasz (Damasławek), Maria Wiśniewska, Bartosz Rakowicz (Wapno)

kategoria: kl. V

I miejsce – Jan Kisiel (Wągrowiec SP3)

II miejsce – Natalia Maciejewska (Damasławek)

Wojciech Hallas (Wągrowiec SP2)

III miejsce – Maria Meik (Wągrowiec SP2)

wyróżnienie : IV miejsce – Alicja Przybysz (Popowo Kościelne)

kategoria: kl. VI

I miejsce – Jaręba Błażej (Pawłowo Żońskie)

II miejsce – Jakub Fabiszak (Damasławek)

III miejsce – Wiktoria Pawlak (Wągrowiec SP3)

wyróżnienie : IV miejsce – Mateusz Cieśliński (Damasławek)

kategoria: kl.VII

I miejsce – Samanta Maćkowiak (Mieścisko)

II miejsce – Przemysław Serewa (Damasławek)

III miejsce – Szymon Michalski (Damasławek)

wyróżnienie : IV miejsce – Filip Chrostowski (Mieścisko), Weronika Wlizło (Wapno)

kategoria: kl. VIII

I miejsce – Zuzanna Sierszulska (Damasławek)

II miejsce – Wojciech Łukaszek (Wągrowiec SP 2)

III miejsce – Igor Hemmerling (Łekno)

wyróżnienie : IV miejsce – Katarzyna Świtała (Mieścisko), Bartosz Kasperkowiak (Niemczyn)

Ponadto, wręczono Nagrody Wójta w klasyfikacji drużynowej szkół za najwyższą ilość zdobytych punktów procentowych. Najlepszymi okazały się szkoły:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Damasławku

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Mieścisku

III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Wągrowcu

Nagrody zostały ufundowane przez: Starostwo Powiatowe w Wągrowcu, Wójta Gminy Damasławek oraz  Zespół Szkół Powszechnych w Damasławku.

Konkurs został zorganizowany przez nauczycieli z Zespołu Szkół Powszechnych w Damasławku: Marię Kuberacą, Ingę Eliasz – Sierszulską, Annę Pietras, Sylwię Sturmę, Agnieszkę Grajek, Magdalenę Rozmarynowską oraz Andrzeja Kuberackiego.

Organizatorzy składają serdeczne gratulacje wszystkim laureatom oraz podziękowania nauczycielom, którzy przyjęli zaproszenie i przygotowali swoich uczniów do udziału w konkursie.

Konkurs matematyczny 2018/2019