02 lipca 2018 14:09 | Aktualności

VII Powiatowy Konkurs Matematyczny Szkół Podstawowych (26.05.2018)

26 maja 2018r. w Zespole Szkół Powszechnych im. Pierwszych Piastów w Damasławku odbył się VII Powiatowy Konkurs Matematyczny Szkół Podstawowych. Konkurs został zorganizowany pod patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, Starostwa Powiatowego w Wągrowcu oraz Wójta Gminy Damasławek. Wzięło w nim udział 96 uczestników z 14 szkół podstawowych powiatu wągrowieckiego.  Uczniowie zmagali się z 10 zadaniami zamkniętymi oraz 4 otwartymi, rozwiązując zadania w swoich kategoriach wiekowych. Najlepsze wyniki uzyskali:

kategoria - klasy IV

I miejsce – Kisiel Jan (Wągrowiec SP3), Hallas Wojciech (Wągrowiec SP2)

II miejsce – Wojciechowska Eleonora (Damasławek), Przybysz Alicja (Popowo Kościelne)

III miejsce – Pawlicka Lena (Wągrowiec SP2)

Wyróżnienie: Gaca Oliwia (Mieścisko), Aleksandra Bromberek (Pawłowo Żońskie)

kategoria - klasy V

I miejsce – Goliński Jakub (Wągrowiec SP2)

II miejsce – Alan Świergiel (Wągrowiec SP3)

III miejsce – Marta Wachowiak (Mieścisko)

Wyróżnienie: Kuba Fabiszak (Damasławek), KacerDykban (Wiatrowo)

kategoria - klasy VI

I miejsce – Cytryński Adam (Mieścisko)

II miejsce – Szramkowski Julian (Żelice), Szymon Michalski (Damasławek)

III miejsce – Cieślińska Oliwia (Łekno), Tulikowski Maciej (Łekno)

Wyróżnienie : Weronika Wlizło (Wapno), Kozłowska Agnieszka (Mieścisko)

kategoria - klasy VII

I miejsce – Świtała Katarzyna (Mieścisko), Hemmerling Igor (Łekno)

II miejsce – Zuzanna Sierszulska (Damasławek)

III miejsce – Łochyński Oskar (Mieścisko), Dąbrowicz Amadeusz (Wągrowiec SP2), Kaczmarek Kamila (Żelice)

Wyróżnienie: Szymon Cieśliński (Damasławek), Ratajczak Martyna (Wągrowiec SP3), Kasperkowiak Bartosz (Niemczyn), Sawa Zuzanna (Niemczyn)

Ponadto, wręczono Nagrody Wójta w klasyfikacji drużynowej szkół za najwyższą ilość zdobytych punktów procentowych. Najlepszymi okazały się szkoły:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Mieścisku

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 w Wągrowcu

III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Wągrowcu

Nagrody zostały ufundowane przez: Starostwo Powiatowe w Wągrowcu, Wójta Gminy Damasławek oraz  Zespół Szkół Powszechnych w Damasławku.

Konkurs został zorganizowany przez nauczycieli z Zespołu Szkół Powszechnych w Damasławku: Marię Kuberacą, Ingę Eliasz – Sierszulską, Annę Pietras, Sylwię Sturmę, Agnieszkę Grajek, Magdalenę Rozmarynowską oraz Andrzeja Kuberackiego.

Organizatorzy składają serdeczne gratulacje wszystkim laureatom oraz podziękowania nauczycielom, którzy przyjęli zaproszenie i przygotowali swoich uczniów do udziału w konkursie.

VII Powiatowy Konkurs Matematyczny Szkół Podstawowych