22 czerwca 2018 10:52 | Aktualności

Pożegnanie klas gimnazjalnych (22.06.2018)

Dokładnie o godzinie 12.30 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 dla klas III gimnazjum. Na uroczystość przybyła dyrekcja, grono pedagogiczne, rodzice i uczniowie klas drugich.

Tradycyjnie gala rozpoczęła się od poloneza. Na salę gimnastyczną tanecznym krokiem wkroczyli: klasa III a z wychowawczynią, panią Agnieszką Grajek,            klasa III b z wychowawczynią, panią Justyną Bodus oraz klasa III c z wychowawczynią, panią Sylwią Sturmą.

Co niektórym uczniom, a właściwie uczennicom, zakręciła się łezka z żalu, że trzeba opuszczać szkołę, w której spędziło się tyle lat i rozstać ze swoimi kolegami i koleżankami.
Uczniowie klas III podziękowali nauczycielom na trzyletni trud ich nauczania i opiekę oraz wręczyli im na pożegnanie kwiaty.

Gospodarzami pożegnania byli sami absolwenci: Aleksandra Owczarzak, Julia Papierska i Alan Bejma.

Wójt Gminy Damasławek, pan Jacek Matysiak nagrodził też 2 uczennice:  Natalię Jaskólską i Wiktorię Pałkę, które otrzymały najwyższą średnią 5,53 spośród wszystkich uczniów klas trzecich.

Rada Rodziców ufundowała też nagrodę dla Natalii Jaskólskiej, która najlepiej napisała egzamin gimnazjalny  oraz dla Dominiki Zalewskiej za bardzo dobre wyniki w nauce.

Samorząd Uczniowski natomiast we wcześniejszym głosowaniu wybrał najmilszych absolwentów, którymi okazali się: Sandra Goździk i Maciej Koliński.

Po zakończonej uroczystości odbyły się w klasach ostatnie spotkania z wychowawcami,  natomiast świadectwa ukończenia gimnazjum uczniowie otrzymają jutro podczas  oficjalnego zakończenia roku szkolnego.

Pożegnanie klas gimnazjalnych (21.06.2018)