Aktualności

30 września 2017 14:34 | Aktualności

Zielona Szkoła Fundacji Recal (20-22.09.2017)

Zespół Szkół Powszechnych im. Pierwszych Piastów w Damasławku od kilku lat wiedzie prym wśród szkół promujących recykling, czego efektem było zwycięstwo w ogólnopolskim konkursie Fundacji RECAL.

Nagrodą był wyjazd na Zieloną Szkołę organizowany w terminie od 20 do 22 września 2017 r. w Solcu Kujawskim. Jest to nagroda dla 10 najaktywniejszych placówek z całej Polski, które w roku szkolnym 2016/2017 brały udział w Programie „Szkolne i przedszkolne projekty recyklingowe”. Najważniejszym celem statutowym fundacji Recal jest szeroko rozumiana edukacja recyklingowa prowadzona na przykładzie odzysku aluminiowych opakowań.

W Zielonej Szkole uczestniczyły nasze dwie uczennice z klasy V: Martyna Mazur oraz Amelia Kaczmarek wraz z opiekunką, panią Agnieszką Grajek.

Podczas zielonej szkoły, koordynatorzy przedstawili krótkie prezentacje na temat działań związanych z recyklingiem prowadzonych w swojej placówce. Uczniowie zwiedzali zakład firmy Can-Pack S.A. wytwarzający aluminiowe puszki do napojów oraz do zakład CP Recycling Organizacji Odzysku Opakowań S.A., która profesjonalnie zajmuje się zbieraniem z rynku puszek napojowych, a następnie przygotowaniem ich do recyklingu.

Uczestnicy wyjazdu zwiedzili też Planetarium oraz Muzeum Żywego Piernika w Toruniu,  a także JuraPark w Solcu Kujawskim. Uczennice korzystały też z atrakcji Ośrodka Sportu i Rekreacji w Solcu Kujawskim (pobyt w Aquaparku oraz gra w kręgle przysporzyły dziewczynom wiele radości).  Codziennie też uczestniczyły w grach i zabawach o podłożu ekologicznym.

Przeczytano: 231 razy. Wydrukuj|Do góry

Zielona Szkoła Fundacji Recal (20-22.09.2017)