19 września 2017 22:46 | Aktualności

Uroczyste przekazanie sztandaru Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych (18.09.2017).

W sali gimnastycznej odbyło się uroczyste przekazanie sztandaru Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych Zespołowi Szkół Powszechnych im. Pierwszych Piastów w Damasławku.

Kombatanci zdecydowali się przekazać swój sztandar naszej szkole, ponieważ uznali,że dotychczasowe działania szkoły, wychowanie dzieci i młodzieży w duchu patriotyzmu i tolerancji, szacunku do tradycji i historii i ludzi żywią nadzieję, że sztandar został oddany we właściwe ręce.

Sztandar ten to symbol Związku Kombatantów w naszej gminie, który będzie można podziwiać  odwiedzając salę historyczną w naszym Zespole. Sztandar będzie przypominać młodym ludziom o dawnych czasach, o wielkiej chwale, ale i o klęskach, o Polakach, którzy walczyli na różnych frontach  i oddawali życie za najważniejsze wartości: Bóg, Honor, Ojczyzna.

To niecodzienne wydarzenie uświetniła obecność: starosty powiatu wągrowieckiego, pana Tomasza Kranca, wójta Gminy Damasławek, pana Jacka Matysiaka, przewodniczącego Rady Gminy Wojciecha Ollka   wraz z delegacją gminy, dziekana, ks. Andrzeja Stefańskiego oraz pani  prezes Związku Kombatantów w Damasławku, pani Lubomiry Sass.

Przed przekazaniem sztandaru pani prezes, Lubomira Sass  i wicedyrektor naszej szkoły, pani Maria Machaj-Socha podpisały Akt Przekazania Sztandaru,  po którym dokonano uroczystego przekazania w niezwykle podniosłej atmosferze uczniom Zespołu Szkół Powszechnych im. Pierwszych Piastów w Damasławku.

Oficjalną część uroczystości zakończyły przemówienia zaproszonych gości.
Dalszą część naszej uroczystości uświetnił chór szkolny pod kierunkiem pani Wandy Szmiel w repertuarze pieśni patriotycznych.

Przeczytano: 106 razy. Wydrukuj|Poleć znajomemu|Do góry

Przekazania sztandaru Związku Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych (18.09.2017)