15 października 2016 11:09 | Aktualności

Otrzęsiny (13.10.2016)

"Otrzęsiny" klas pierwszych gimnazjum i technikum przygotowali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Oliwia Fabiszak, Julia Król, Zofia Kolińska, Anna Woźniak, Julia Jadach, Sandra Graf ,Dominik Pietrzycki, Mariusz Białecki, Ryszard Gwiżdż, Krzysztof Zamorski wraz ze swoimi opiekunkami. Poprowadzenia imprezy podjęli się: Zuzanna Cholewińska i Wiktor Galiński, którzy na samym początku przynieśli tajemniczy worek, w którym ku rozbawieniu wszystkich znajdował się... kot (w rolę kota brawurowo wcieliła się Anastazja Kasperkowiak).

Od czasów żaków krakowskich "Otrzęsiny" to impreza, podczas której starsi, doświadczeni koledzy sprawdzają umysł i tężyznę fizyczną "pierwszaków". Nasi pierwszoklasiści do dnia dzisiejszego byli jeszcze "żółtodziobami", niegodnymi miana uczniów naszej szkoły.

Starano się więc umożliwić "kotkom" zrzucenie z siebie tego niezbyt zaszczytnego miana, więc  zaproszono  wszystkie pierwsze klasy: Ia, Ib, Ic gimnazjum i I technikum oraz ich wychowawców do wspólnej zabawy. Przygotowano dla nich siedem konkurencji:

KONKURENCJA 1:  Zadanie, które pierwszaki otrzymały już wcześniej dotyczyło dokonania prezentacji wojej klasy w dowolnej formie. Uczniowie w większości wykonali zabawne piosenki.

KONKURENCJA 2: Wybrani uczniowie odpowiadali na trochę dziwne pytania typu: Ile jest półtora i półtora?, Co mówi odpadek do odpadka czy też Dlaczego owca beczy? Niektóre pytania sprawiały uczniom dużo kłopotu i nie zawsze umieli poprawnie na nie odpowiedzieć.

KONKURENCJA 3: Kocia muzyka-uczniowie mieli w taki sposób zaśpiewać piosenkę, aby uśpić swojego wychowawcę. We wszystkich przypadkach wychowawcy po kilku taktach, po prostu słodko zasnęli.

KONKURENCJA 4:  W tej konkurencji uczniowie wykonywali  jak najlepszą karykaturę swojego wychowawcy. Oczywiście pierwszaki musieli namalować ją już wcześniej, najczęściej podczas lekcji wychowawczych.

KONKURENCJA 5: Przeznaczona była dla wychowawców, którzy musieli wypić kubek mleka.

KONKURENCJA 6 i 7: W ciągu minuty wybrani uczniowie mieli wypisać słynne koty. Pierwszaki wskazywali na Filemona, Garfielda, Hello Kitty i wiele, wiele innych. W tym samym czasie inni przedstawiciele z  każdej klasy jedli pączki bez użycia rąk.

Po zakończeniu wszystkich konkurencji i podsumowaniu wyników (okazało się, że wszystkie klasy, bez wyjątku, zasłużyły na miano naszych uczniów) pani wicedyrektor, Maria Machaj-Socha wręczyła przewodniczącym klas uroczyste akty pasowania. Podczas krótkiego przemówienia pani dyrektor   wspomniała , że są to historyczne otrzęsiny, bo... ostatnie w gimnazjum. W dobie zbliżającej się reformy oświaty i wygaszania gimnazjów, w następnym roku szkolnym nie będzie już naboru do klas pierwszych gimnazjum.

Na koniec życzyła wszystkim uczniom klas pierwszych, by równie dobrze jak z konkurencjami, radzili sobie także z wszelkimi szkolnymi trudnościami!

Otrzęsiny 2016