12 października 2016 19:13 | Aktualności

Apel z okazji XVI Dnia Papieskiego (10.10.2016)

XVI Dzień Papieski obchodzony jest pod hasłem „Bądźmy świadkami miłosierdzia”.

Tegoroczne hasło nawiązuje di trwającego właśnie Roku Miłosierdzia, ma za cel przypomnieć i na nowo przeżyć ten ważny fragment nauczania papieskiego jakim jest nauczenia o miłosierdziu Bożym, ale także by otworzyć swoje serca na działania miłosierne wobec ludzi potrzebujących.

Uczniowie z naszej szkoły przedstawili z tej okazji najważniejsze wydarzenia z życia św. Jana Pawła II oraz interpretację hasła Dnia Papieskiego. Całość uświetnił śpiew ulubionych pieśni papieża.

Akademię przygotowały panie katechetki: Roma Kaźmierowska i Żaneta Mosiek.

Uczniowie, którzy poprzez piękną recytację i śpiew uświetnili tej wyjątkowy dzień:

Uczniowie z klas IV: Natalia Jurek, Zuzia Łożyńska, Zofia Wiśniewska

Uczniowie z klas V: Amelia Sturma, Olga Tuliszkiewicz, Zuzia Pawlak, Dominika Przybylska, Emilia Duszkiewicz, Klaudia Kuc, Nikola Mazur, Lena Grzegorzewska

Uczniowie klas VI: Kalina Pituła, Jagoda Matuszczak, Sylwia Grajkowska

Uczniowie z klas gimnazjalnych: Adrianna Wronkowska, Martyna Michalska, Katarzyna Kępka, Aleksandra Kranc, Izabela Dziczek, Natalia Przygoda

XVI DZIEŃ PAPIESKI: BĄDŹCIE ŚWIADKAMI MIŁOSIERDZIA