07 października 2016 07:52 | Aktualności

Przekazanie pamiątek po podporuczniku Romanie Janowiaku (5.10.2016)

z20161005_101056_hdr.jpg

W środę 5 października odbyło się w sali numer 35 uroczyste przekazanie pod opiekę szkoły pamiątek po żołnierzu II wojny światowej - Romanie Janowiaku, który mieszkał przed wojną w Damasławku i przebył szlak bojowy od kampanii wrześniowej aż do walk w Belgii i Holandii w 1945 roku.

Jego rodzina w obecności wójta pana Jacka Matysiaka i dyrektora szkoły pana Pawła Tończyka przekazała pod opiekę szkoły i Urzędu Gminy w Damasławku jego mundur, ordery, zdjęcia i dokumenty poświadczające bohaterstwo podporucznika Romana Janowiaka.

W izbie numer 35 została zorganizowana wystawa tych pamiątek, która wkrótce będzie dostępna do obejrzenia dla wszystkich uczniów. Salę na dzisiejszą uroczystość przygotowali szkolni historycy – pani Agnieszka Grajek i pan Sławomir Buk wraz z uczniami klas gimnazjalnych.

Przekazanie pamiątek po podporuczniku Romanie Janowiaku.