30 lipca 2016 12:33 | Aktualności

Pożegnanie klas trzecich gimnazjum (24.06.2016)

Kilka minut po godzinie 12.00 w  starej sali gimnastycznej miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów kończących gimnazjum. Na początku uroczystości na salę w rytmie poloneza wkroczyły: klasa III a z wychowawczynią, panią Wandą Szmiel, klasa III b z wychowawczynią, panią Magdaleną Rozmarynowską  oraz klasa III c z wychowawcą, panem Maciejem Wieczorkiem.

Wychowawczynie wraz z dyrektorami wręczyły swoim uczniom świadectwa ukończenia gimnazjum. Najlepsi otrzymali też nagrody książkowe, a ich rodzice listy gratulacyjne.

Wójt Gminy Damasławek nagrodził też najlepszą absolwentkę, Sarę Kurek, która osiągnęła średnią ocen 6,00.

Rada Rodziców po raz pierwszy postanowiła też nagrodzić ucznia, który najlepiej napisał egzamin gimnazjalny. W tym roku szkolnym nagroda trafiła w ręce uczennicy klasy III a, Patrycji Napierały.

Samorząd Uczniowski ogłosił też wyniki plebiscytu na Najmilszą Absolwentkę i Najmilszego Absolwenta, którymi okazali się Sara Kurek i Dominik Maćkowski, oboje z klasy III b.

O ponad przeciętnych zdolnościach artystycznych tegorocznych absolwentów gimnazjum świadczyć mogą przygotowane przez nich na okoliczność zakończenia roku szkolnego programy artystyczne.  Piękne wykonania piosenek przez Adriana Szczepaniaka i Pauliny Przybysz dostarczyły wielu wzruszeń  nauczycielom, rodzicom i zaproszonym gościom.

Na zakończenie pani wicedyrektor, Maria Machaj-Socha życzyła wszystkim miłych i szczęśliwych wakacji.

Pożegnanie klas trzecich gimnazjum (25.06.2016)

Filmy: