Drodzy Rodzice!

Nazywam się Ewa Kraska-Raczyńska. Od dwunastu lat pracuję w ZSP im. Pierwszych Piastów w Damasławku. Moim pierwszym miejscem pracy była świetlica szkolna. Od roku szkolnego 2009/2010 pracuję jako nauczyciel-logopeda.

Posiadam następujące kwalifikacje zawodowe:

•   w 2002 roku ukończyłam Akademię Bydgoską im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na Wydziale Humanistycznym;
  •   w 2008 roku ukończyłam Wyższą Szkołę Humanistyczno-Menedżerską „Milenium” w Gnieźnie na kierunku pedagogika szkolna i opiekuńczo-wychowawcza z pomocą psychologiczną;
  •   w 2010 roku ukończyłam Uniwersytet im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na kierunku logopedia z emisją głosu.

W mojej praktyce logopedycznej zajmuję się przede wszystkim:

•   zaburzeniami wymowy,
  •   specyficznymi trudnościami w nauce czytania i pisania (dysleksja rozwojowa),
  •   zaburzeniami płynności mówienia,
  •   opóźnionym rozwojem mowy,
  •   terapią dzieci z niedosłuchem.

Chętnie posłużę Państwu wiedzą i praktyką jaką posiadam. Informacje dotyczące mojego planu pracy oraz dyżuru dla Rodziców znajdują się w zakładce – PLAN PRACY LOGOPEDY. Na tej stronie internetowej znajdziecie również Państwo informacje na temat wybranych zagadnień z zakresu logopedii (zakładka – PORADNIK LOGOPEDYCZNY).

Jeżeli chcieliby Państwo sami o coś zapytać jest tu także mój adres e-mail: logopedazspdamaslawek@wp.pl Odpowiedzi na zadawane przez Państwa pytania będę zamieszczać w zakładce – PYTANIA I ODPOWIEDZI.

Mam nadzieję, że nasza wspólna praca zaowocuje jak najlepszym rozwojem Państwa dzieci.

„Chodzi mi o to, aby język giętki,

Powiedział wszystko, co pomyśli głowa;

A czasem był jak piorun jasny, prędki,

A czasem smutny jako pieśń stepowa;

A czasem jako skarga Nimfy miętki,

A czasem piękny jak Aniołów mowa...”

(Juliusz Słowacki)