2017/2018 Pasowanie na czytelnika

W środę najmłodsi uczniowie klas I a i I b naszej szkoły (wraz z wychowawczyniami: p. Aliną Matysiak i p. Jolantą Dębowską) zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej. Gościem spotkania była pani wicedyrektor Maria Machaj-Socha,która w swoim wystąpieniu zachęcała pierwszoklasistów do czytania.

Tegoroczna uroczystość była pełna wesołej muzyki. Już na samym początku pierwszaki usłyszały dobrze im znaną melodię z filmu „Kraina lodu” pt.” Mam tę moc” zaśpiewaną przez Adriannę Wronkowską i Katarzynę Kępkę.  Następnie bibliotekarze: p. Mariola Kominiarek oraz p. Rafał Błaszczyk  opowiedzieli dzieciom jak należy dbać o książki, mówili o zasadach wypożyczania książek i zachowania w bibliotece. Piosenka Ewy Bem „O książeczce”  w wykonaniu Ady i Kasi  jeszcze raz  przypomniała pierwszakom wszystkie prośby książki. Później uczniowie odgadywali zagadki na temat różnych baśni.

Na zakończenie nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Potem wszyscy zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko  otrzymało specjalną zakładkę do książki z własną podobizną.

Po tej podniosłej chwili Zofia Sierszulska zaśpiewała piosenkę „Pociąg do książek”, jednocześnie zapraszając wszystkich do stworzenia specjalnego pociągu, który w rytm piosenki „przejechał” po całej  bibliotece i korytarzu szkolnym informując wszystkich, że od dzisiaj mamy w naszym gronie nowych czytelników.

W przygotowaniu uroczystości, oprócz śpiewających uczennic, pomagały także:  Oliwia Kajtanowska, Martyna Stróżyńska i Maja Wrzeszcz.

Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę  i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

Pasowanie na czytelnika (25.04.2018)