rok 2016 Sprawozdanie z działalności Szkolnego Klubu Wolontariatu

15 stycznia 2016 r.

24 Finał  WOŚP  - Dom Kultury

Udział wolontariuszy w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy –   zbiórka pieniężna na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia  godnej opieki medycznej  seniorów .

Wolontariusze  uczestniczący w zbiórkach  pieniężnych , programach  artystycznych ( przygotowanie kabaretonu , utworów muzycznych , pokazu mody zimowej )  na scenie   udział  w prowadzeniu  aukcji charytatywnych .

15 stycznia 2016 r.

Gala Wolontariusz Roku 2015

Ogłoszenie wyników konkursu  - Wolontariusz Roku 2015

Otrzymujemy   nagrodę :    KRYSZTAŁOWE SERCE

I miejsce w powiecie  - Kategoria  GRUPA

Pełni radości  i wzruszenia  dziękujemy za ogrom uznania za  działalność ,która  sprawia  nam wiele radości , kształtuje naszą osobowość ,spędzamy  pożytecznie wolne chwile , ale przede wszystkim  możemy  pomóc innym ,którzy tej pomocy potrzebują .

Nasza nagroda łączy wiele  serc  - DZIĘKUJEMY

5 lutego  2016 r.

Przemarsz ulicami   Damasławka  ,,Stop białaczka ”

,,Przemarsz dla Moniki i innych .’’

Przyłączenie się do  akcji rejestracji potencjalnych  dawców szpiku  pod  opieką Fundacji Bazy Dawców  Komórek Macierzystych

(Wolontariusze przygotowują  transparenty)

8 lutego 2016 r.

,,STOP  BIAŁACZCE ‘’  rejestracja  potencjalnych  dawców  szpiku  (opiekunka  )

( rejestracja  357  dawców )

9- 11 marca 2016 r.

Udział  w Wielkanocnej  Zbiórce  Żywności . Współpraca  z Pilskim Bankiem Żywności – dary artykułów żywnościowych  zbierane przez wolontariat.

Przekazana żywność przez lokalną społeczność podczas zbiórki żywności  - sklepy   : u Pana Cholewińskiego ,u  Pana  Szypra oraz u Pani Koziej. Artykuły spożywcze zebrane podczas akcji  zostały  przekazane  Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej Dziękujemy  wszystkim , którzy przyłączyli się do naszej zbiórki .

18 marca 2016 r.

Udział w lekcji środowiskowej

Uroczystość  pasowania  klas pierwszych  - przygotowanie   wspólnie z aktywem bibliotecznym   przedstawienia

pt. ,,W świecie baśni ’’

-  zakładki  dla pierwszaków –własnoręcznie wykonane

- współpraca z Rodzicami dzieci klas pierwszych  i Radą Rodziców

14 kwietnia 2016 r.

,,Zabawka  z odpadka'' pomoc w organizacji konkursu o treściach ekologicznych dla klas I-VI  (wystawa  prac – testy plakaty )

marzec , kwiecień  maj 2016

,,Pięknie  czytamy ” – praca z dzieci dojeżdżającymi  w ramach poprawy efektywności czytania.

Dobór książek do indywidualnych zainteresowań czytelnika .

10 maja 2016 r.

,,Książki naszych marzeń ”

Czytanie książek  fragmentów : baśni  i bajek  dla najmłodszych  .

Od 18 kwietnia  do 31 maja 2016 r.

Pole Nadziei

,,Hospicjum  to też życie” udział w międzynarodowej  i ogólnopolskiej akcji  zbierania funduszy  na potrzeby lokalnych  hospicjów .

-ŻONKIL TO SYMBOL NADZIEI-

Akcja wolontariuszy ,zbierających fundusze  ,aby  wspierać  Hospicjum Miłosiernego  Samarytanina w Wągrowcu

( zbiórki od darczyńców ,przed  lub po mszy św. w okolicznych  kościołach )

10 czerwca 2016 r.

Wizyta wolontariuszy  w Domu Pomocy Społecznej w Podobowicach

Przygotowanie  programu  artystycznego pt. ,,Pielgrzymka Paciaciaków ’’

Cieszymy się ,że  sprawiliśmy  ogromną radość mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej   w Podobowicach

20 czerwca 2016 r.

Wizyta  wolontariuszy  w Wągrowieckim Hospicjum

Kino  film pt. ,,Zanim się pojawiłeś  ”

Wspólnie spędzone chwile ,kształtowanie naszych postaw , wymiana  spostrzeżeń i doświadczeń .

15- 23 czerwca 2016 r.

Wolontariusze  podczas  akcji  pakowania  Biblioteki Szkolnej  - remont  biblioteki  za pozyskane środki finansowe  przy współpracy z Radą Rodziców  przy ZSP  w Damasławku

5-15 września 2016 r.

Pomoc wolontariuszy  w akcji  urządzania  nowo wyremontowanej  Biblioteki  Szkolnej.

26 października 2016 r.

Konkurs pięknego czytania  dla klasy I –III

,,Książki to najlepsi przyjaciele ”

15 listopad 2016 r.

Uroczystość pasowania  klas pierwszych

– przygotowanie przedstawienia pt . ,,Postacie  z baśni''

- warsztaty ćwiczeniowe  pt. ,,Jak wypożyczamy  książki ”

23 listopad 2016 r.

Wieczór Andrzejkowy  dla klas I- VI Szkoły Podstawowej.

( współpraca z Samorządem Szkolnym, Radą Rodziców  )

Wolontariusze przygotowali wspólne zabawy,  skecze, tańce  uwzględniając pomoc rodzicom dzieci niepełnosprawnych .

Radość i uśmiech  bawiących się  uczestników , zabawy  motywuje nas  do dalszych działań  a szczególnie uśmiech rodzica i dziecka szczególnej troski sprawiły na ogromną radość .

BYŁO SUPER.

wrzesień – listopad  2016 r.

Udział w Ogólnopolskiej  Kampanii

,,Hospicjum to też życie ,choć kruche i obolałe ,to ważne do końca .’’

Z ogromnym zaangażowaniem włączyliśmy się w tę szlachetną  akcje, aby pozyskać środki na opiekę hospicyjną dla chorych  oczekujących pomocy .

Pomoc drugiemu człowiekowi nadaje sens i cel  naszym działaniom .

28- 30  listopada  2016 r.

Współpraca  z Pilskim Baniem Żywności

Świąteczna Zbiórka Żywności dla potrzebujących  naszego środowiska – zbiórka artykułów spożywczych  na sklepach  z przekazanie produktów spożywczych  do GOPS  w Damasławku.

13-17 grudnia 2016 r.

Współpraca polsko – holenderska pakowanie paczek dla najuboższych naszej Gminy  przy współpracy z Urzędem Gminy.

16 grudnia  2016 r.

Udział w uroczystych obchodach ,,Dnia Wolontariusza"  w sali kinowej MDK  Wągrowcu