2017/2018 Spotkanie z Ewą Chotomską

{foto54543

Znana głównie jako Ciotka Klotka z telewizyjnego Tik-Taka, pani Ewa Chotomska odwiedziła nasza szkołę na zaproszenie bibliotekarza, pana Rafała Błaszczyka, który wspólnie z panią stażystką, Małgorzatą Grajek stworzył też bajkową scenografię.                                              

Córka znanej poetki Wandy Chotomskiej jest autorką takich programów telewizyjnych dla dzieci  takich jak: „Tik-Tak”, „Jedyneczka”, „Budzik”.  
Pani Ewa jest autorką wielu piosenek dla najmłodszych, które stały się powszechnie znane – m.in.” Moja fantazja”, „A ja rosnę”, „Myj zęby”, „Mydło lubi zabawę”.


Autorka również pisze książki, np.”Kuchenny alfabet w zagadkach”, „Piosennik Ciotki Klotki”, „Zając Poziomka” czy dwuczęściowy cykl o psie Felku Parerasie.

 

Ta niezwykle barwna postać w kolorowych piórkach i butach nie do pary, już na samym początku wywołała uśmiech na twarzy obecnych na spotkaniu trzecioklasistów.

Ciotkę Klotkę powitały śpiewająco uczennice klasy VI: Daria Waśniewska i Nikola Mazur (przygotowane przez panią Żanetę Mosiek), które wykonały dwie najbardziej znane piosenki pani Ewy: „Mydło lubi zabawę” i „Moja fantazja”.

 

Ciotka Klotka opowiadała o swojej pracy w telewizji, jak przygotowuje się programy,  o swych inspiracjach literackich oraz o tym, jak to jest być córką sławnej poetki,  z którą bawiła się w tworzenie rymów.
Nasz gość zachęcał uczniów do szukania rymów z różnymi wyrazami. Dzieci bardzo chętnie wzięły w tym udział i wkrótce rymy posypały się „jak z rękawa”,  chętnie również odpowiadały na zagadki, a za poprawną odpowiedź otrzymywali cukierek.

 

Trzecioklasiści dowiedzieli się także, że Pani Ewa miała psa, który stał się głównym bohaterem  jej książki p.t. „Pamiętnik Felka Parerasa”.
Spotkanie przeplatane było wspólnym śpiewaniem piosenek Ewy Chotomskiej  m.in.: „Mydło lubi zabawę", „Myj zęby", „Moja fantazja".

 

Po spotkaniu, które przebiegło bardzo żywiołowo i w sympatycznej atmosferze  dzieci mogły nabyć książki i otrzymać autograf od autorki.

Przed pożegnaniem Pani Ewa wpisała się do Kroniki Szkoły, pani wicedyrektor Maria Machaj-Socha podziękowała artystce za przybycie, a następnie Pan Rafał wręczył prezent, który na pewno będzie przypominał gościowi o wizycie w naszej szkole.

Spotkanie autorskie z Ewą Chotomską (4.10.2017)