2017/2018 Muzyczna podróż w czasie

Bibliotekarz, pan Rafał Błaszczyk zaprosił uczniów z klas I-IV SP  na niezwykłą lekcję biblioteczną pn. „Muzyczna podróż w czasie”.

Głównym tematem spotkań był dawny program dla dzieci „Tik Tak”  oraz jego twórcy: Pan Krzyś-Krzysztof Marzec  i Ciotka Klotka, czyli pani Ewa Chotomska.

Uczniowie mieli okazję posłuchać piosenek napisanych przez panią Ewę  i skomponowanych przez pana Krzysztofa, a zaśpiewanych przez zespół Fasolki.

„A ja rosnę”, „Zabiorę brata na koniec świata”, „Moja fantazja”, „Czuję głód”,  „Ropucha kłamczucha”, „Gdy leżę na plaży” i inne bardzo podobały się młodym słuchaczom i szybko okazało się, że są one ponadczasowe, ponieważ dzieci bardzo dobrze znały niektóre z nich , a nawet wspólnie zaśpiewały „Mydło lubi zabawę” czy piosenkę o myciu zębów „Szczotka, pasta..”