2016/2017 Jak nie czytam, jak czytam - akcja masowego czytania.

1 czerwca o godzinie 10.00 uczniowie z całej Polski czytali książki w wybranych przez siebie miejscach.

Biblioteki, będące organizatorami akcji, udowodniły, że młodzież chce czytać. Wspólnie stworzyły masową akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę, która spotkała się z ogromnym entuzjazmem młodzieży.

Nasza szkolna biblioteka także dołączyła do tej akcji. Wszyscy uczniowie szkoły podstawowej  zgromadzili się wspólnie na boisku szkolnym, gdzie przez 30 minut czytali  w spokoju i ciszy ulubioną książkę, którą przynieśli ze sobą do szkoły.

Zanim jednak uczniowie udali się do miejsca, gdzie mieli wspólnie czytać książki,  przed budynkiem szkoły ustawili się w dość efektowny napis będący skrótem nazwy naszej szkoły.

Szkolny koordynator akcji, pan Rafał Błaszczyk  dziękuje gronu pedagogicznemu za niezwykłą otwartość  i chęć do współpracy a przede wszystkim za znakomicie zorganizowanych i grzecznych uczniów.

W całej akcji wzięło udział 288 uczniów ze szkoły podstawowej.

Pomysłodawcą i głównym organizatorem akcji jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”

JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM - akcja masowego czytania