2016/2017 Poczytaj mi starszy kolego

Nawyk czytania i miłość do książek musi powstać w dzieciństwie.  Uczymy dzieci czytania, ale nie dbamy o to, by lubiły czytać; nie rozbudzamy w nich zapału do książek, nie dokładamy starań, by czytanie stało się ich przyjemnością i potrzebą. Wielu dzieciom doświadczenia z książką kojarzą się z przymusem, przykrością, nudą  i dlatego porzucają czytanie na rzecz telewizji.
 Akcja „ Poczytaj mi starszy kolego” ma na celu upowszechnienie czytelnictwa oraz rozbudzenie w dzieciach potrzeby czytania. Uczennice z aktywu bibliotecznego oraz ochotnicy z klas gimnazjalnych przygotowywani przez panią Mariolę Kominiarek, przez cały maj czytali swoim kolegom z klas I-III przygotowane wcześniej baśnie, opowiadania.

Wierzymy, że akcja ta zachęci wszystkich uczniów do częstszego sięgania po książki  i zaglądania do biblioteki.