2016/2017 Konkurs Pięknego Czytania

11 KWIETNIA 2017 ROKU  bibliotece szkolnej odbył się Konkurs Pięknego Czytania.

Celem konkursu była promocja czytelnictwa, budzenie zainteresowań wartościową literaturą dziecięcą, prezentacja własnych umiejętności, porównanie ich z umiejętnościami innych oraz kształtowanie umiejętności pięknego czytania.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas I-III (uczniowie zostali wytypowani  przez nauczyciela –wychowawcę - maksymalnie 3 osoby najlepiej czytające z każdej klasy),
Uczestnicy konkursu otrzymali (w trakcie konkursu) do przeczytania 3 krótkie fragmenty z różnych książek.
Podczas czytania ocenie  podlegały:płynność i bezbłędność czytania, dykcja oraz interpretacja czytanego tekstu.

Zwycięzców wyłoniła komisja w skład której wchodzili szkolni bibliotekarze: pani Mariola Kominiarek i pan Rafał Błaszczyk oraz zaproszony gość z Biblioteki Publicznej, pani Bogusława Wicińska.

Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

ZWYCIĘZCY

KATEGORIA KLAS PIERWSZYCH

I miejsce  Elena Fabiszak

II miejsce  Jakub Dominikowski