2016/2017 Remont biblioteki szkolnej

Podczas zebrania Rady Rodziców 26 września 2016 roku dokonano uroczystego otwarcia wyremontowanej biblioteki szkolnej. W obecności Wójta Gminy Damasławek pana Jacka Matysiaka, Przewodniczącej Rady Rodziców pani Eweliny Kaczmarek oraz nauczycieli bibliotekarzy pana Rafała Błaszczyka i pani Marioli Kominiarek, dyrektor Zespołu Szkół Powszechnych im. Pierwszych Piastów w Damasławku pan Paweł Tończyk złożył serdeczne podziękowania rodzicom, z których inicjatywy dzięki różnym akcjom zebrano fundusze w wysokości ponad 4 tysięcy złotych przeznaczone na remont biblioteki. Podczas wakacji biblioteka została gruntownie wyremontowana – wymieniono podłogi, pomalowano ściany i zakupiono nowe regały, m.in. po to, aby nadal zachęcać dzieci i młodzież szkolną do czytelnictwa, którego poziom w ubiegłym roku znacząco się podniósł.

Bibliotekarze przygotowali też kilka ciekawych rozwiązań mających na celu podniesienie czytelnictwa wśród uczniów.  Przygotowano piękny napis na ścianę promujący czytelnictwo: słowa Jana Husa „Książki to najlepsi przyjaciele, nie zdradzą, nie wyśmieją a nauczą wiele”  oraz stałe ekspozycje: Prośby książki , Historia pasowań na czytelnika na przestrzeni kilku lat oraz krótkie hasła zachęcające do odwiedzin w bibliotece.

UROCZYSTE OTWARCIE BIBLIOTEKI SZKOLNEJ - 26 WRZEŚNIA 2016R.