2015/2016 Pasowanie na czytelnika

W przedświąteczny wielkanocny wtorek odbyło się w naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej na czytelników biblioteki szkolnej. Uroczystość pasowania jest już tradycją naszej szkoły. Całość imprezy została przygotowana przez uczennice z klasy VI a  pod kierunkiem pani Marioli Kominiarek i pana Rafała Błaszczyka.

W tym roku w przedstawieniu pt. „Strajk baśniowych postaci” bajkowi bohaterowie: Królewna Śnieżka (Natalia Kowalewska), Śpiąca królewna (Martyna Cholewińska), Kopciuszek (Klaudia Pawelska), Czerwony Kapturek (Martyna Michalska), Królowa (Zofia Sierszulska) oraz Myszka Miki (Oliwia Łapacz) ogłosili strajk, ponieważ ich zdaniem telewizja, komputery i Internet  są zagrożeniem dla książek i czytelnictwa. Bibliotekarki (Adrianna Wronkowska i Martyna Stróżyńska)  oraz uczennica Ania (Wioleta Adamska) przekonały jednak wszystkich, że nie są to wcale żadne poważne zagrożenia, ponieważ umiejętnie wykorzystany Internet tylko upowszechnia i wspiera czytelnictwo u uczniów.

Bibliotekarze pokazali też jak należy dbać o książki i jaki los czeka zniszczone książki.

Następnie pierwszaki wzięły udział w zabawie, której zadaniem było odgadnięcie tytułów najpopularniejszych książek dla dzieci na podstawie krótkich fragmentów. Wszyscy poradzili sobie bardzo dobrze z tym zadaniem i na koniec pierwszaki mogły złożyć uroczystą przysięgę:

MY UCZNIOWIE PIERWSZEJ KLASY

UROCZYŚCIE PRZYRZEKAMY,

ŻE BĘDZIEMY KSIĄŻKI KOCHAĆ,

KRZYWDY ZROBIĆ IM NIE DAMY

Na koniec dzieci z klas pierwszych otrzymały w prezencie okolicznościowe zakładki do książek oraz kolorowanki z wizerunkiem najpopularniejszych bajkowych bohaterów.

Pasowanie na czytelnika (22.03.2016)