rok 2013 Wizyta w Hospicjum

29 października 2013 roku

Uczniowie z wolontariatu działającego w naszej szkole wraz z opiekunami, p. Mariolą Kominiarek, Alicją Górską, Elżbietą Bogaczyk i Rafałem Błaszczykiem  złożyli wizytę w Hospicjum Miłosiernego Samarytanina  przy parafii p.w. św. Wojciecha w Wągrowcu. Wolontariusze zostali tam bardzo ciepło przyjęci.

Pani Anna Fajek, księgowa stowarzyszenia wprowadziła młodych ludzi w tajniki pracy wolontariusza, przedstawiła też  ideę tworzenia hospicjum, jego zadania oraz formę prowadzenia.

Nasi wolontariusze od kilku lat uczestniczą w corocznej kampanii na rzecz hospicjów „Pola nadziei”. W zeszłym roku na potrzeby ośrodka zebrano prawie 5 tysięcy złotych.

Na koniec uczniowie wyrazili przekonanie, że nadal będą współpracować z hospicjum i uwrażliwiać swoich kolegów na potrzebę niesienia pomocy innym.

Następnie cała grupa udała się do pobliskiego kina na seans filmowy „Chce się żyć”, w którym główny bohater uczy nas piękna życia, łamie nasze schematy dotyczące myślenia o niepełnosprawności. Ten film nie tylko chce się oglądać… Po tym filmie również chce się żyć…