rok 2013 Pola Nadziei

24 czerwca 2013 roku

Pola Nadziei to coroczna kampania na rzecz hospicjów, której pomysł narodził się w Wielkiej Brytanii, a do Polski trafił 14 lat temu. Od 2003 roku do akcji tej włączają się hospicja z innych miast Polski.

Celem akcji jest rozpowszechnianie idei opieki paliatywnej, edukacja i uwrażliwienie społeczeństwa na los terminalnie chorego człowieka, a także pozyskiwanie funduszy na utrzymanie hospicjów. Symbolem akcji jest żonkil, uznawany za międzynarodowy symbol nadziei. Kwiat żonkila staje się znakiem jedności i solidarności ludzi zdrowych z chorymi.

Akcja przebiega w dwóch etapach: jesienią sadzi się cebulki żonkili a wiosną, kiedy żonkile rozkwitają i tworzą żółte pola nadziei rozpoczyna się zbiórka pieniędzy na wybrane hospicjum. Darczyńcom za każdy dar pieniężny wręcza się symboliczny kwiat żonkila.

W akcji od kilku lat bierze też udział Szkolne Koło Wolontariatu działające przy Zespole Szkół Powszechnych w Damasławku, nad którym opiekę sprawują  panie:  Mariola Kominiarek i Alicja Górska.                                                                                                                                                                          W roku szkolnym 2012/2013 do wolontariatu należały następujące uczennice:

Aneta Kaczmarek, Aleksandra Jarmuż, Maja Matuszczak, Nadia Bielicka, Klaudia Szeszycka, Julia Szeszycka, Weronika Wójcińska, Ewelina Stróżyńska, Dominika Błażejak, Marika Wilk, Wiktoria Witczak,                              Paula Szymczak, Anna Bilska, Dominika Kotlińska, Dominika Stelmach, Weronika Kokocha, Julia Kalka, Marika Strauchmann, Adrianna Mosio, Marlena Hekiert, Marta Adamska, Daria Nowicka, Sława Duszkiewicz, Marlena Stasiak, Monika Futkowska, Wiktoria Przybył, Wiktoria Zacharko, Agata Serewa, Joanna Kruszka, Michalina Tondel, Wiktoria Przybył , Martyna Ziętkiewicz.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczennic udała się zebrać kwotę

5009,14 zł.

Wszystkie zebrane pieniądze przekazane zostały Hospicjum Miłosiernego Samarytanina w Wągrowcu.