2013/2014 Pasowanie na czytelnika

29 stycznia 2014 roku

W  środowy poranek uczniowie najmłodszych klas wraz z wychowawcami i rodzicami zgromadzili się w sali gimnastycznej, aby wziąć udział w uroczystym pasowaniu na czytelnika.

Podczas uroczystości  dzieci uczestniczyły w przedstawieniu przygotowanym przez  bibliotekarzy wraz z uczniami klasy II b SP  i I b gimnazjum.  Organizatorzy przenieśli najmłodszych czytelników w magiczny świat bajek.

Na scenie pojawili się najpopularniejsi bohaterowie bajek i baśni: Królewna Śnieżka (Maja Kusz), Kopciuszek (Sandra Lewandowska),  Pinokio (Janek Waleriańczyk), Król (Maja Przybylska)  i Królowa (Martyna Górka) wraz ze świtą krasnoludków(Olgą Tuliszkiewicz, Emilią Duszkiewicz, Dominiką Przybylską i Leną Grzegorzewską).  Dużą dawkę śmiechu dostarczyła postać Koszałka Opałka (Szymon Mnichowski). Od nich dzieci dowiedziały się jak wspaniałe jest czytanie książek i jakie płyną z nich korzyści.

Po przedstawieniu uczniowie zostali pasowani, przez bibliotekarzy:  panią Mariolę Kominiarek i pana Rafała Błaszczyka  na czytelników biblioteki szkolnej. Przypieczętowaniem wkroczenia do świata czytelników było symboliczne dotknięcie opasłą księgą ramienia każdego z pierwszoklasistów. Oczywiście wszystko odbyło się w bajkowej atmosferze doskonałej zabawy . Nowych czytelników biblioteka gorąco wita i zaprasza do jak najczęstszego odwiedzania niezwykłych światów obecnych w książkach.

Na pamiątkę tego wydarzenia każda z klas otrzymała Akt Pasowanie na Czytelnika oraz każdy uczeń kolorowankę przedstawiającą wybraną postać z bajek.