2013/2014 Andrzejki

28 listopada 2013 roku

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych.Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.
Dzieci często zastanawiają się co ich w życiu spotka, planują i marzą. Z niecierpliwością oczekują na ten niezwykły, inny niż wszystkie dzień – dzień tajemniczych wróżb i czarów.

Są różne sposoby, żeby dowiedzieć się, co nas czeka w przyszłości. Można pójść do wróżki, która ma czarnego kota i szklaną kulę. Można zapytać Cyganki, która wróży z kart i ręki.
Można też wróżyć sobie samemu, ale trzeba to robić w czasie niezwykłym. Ten niezwykły czas miał także miejsce w naszej szkole, kiedy to nauczyciele:Elżbieta Bogaczyk, Mariola Kominiarek, Alicja Górska, Wiesława Gruszka i Rafał Błaszczyk przy pomocy szkolnych wolontariuszy  zaprosili uczniów ze szkoły podstawowej wszystkich do wspólnej zabawy i zapewnili wszystkim wiele atrakcji. Dzieciom nie brakowało sił podczas tańców i zabaw ,którym towarzyszyły tradycyjne wróżby andrzejkowe. Każdy z uczestników imprezy nie wyszedł z sali bez wróżby na przyszłość. Śmiechu było co niemiara.