2012/2013 Przedszkolaki

4 grudnia 2012 roku

„KSIĄŻKA JEST PRZYJACIELEM DZIECKA MŁODEGO I STARSZEGO
WIĘC SIĘGNIJ PO NIĄ DROGI KOLEGO”

Pod taki właśnie hasłem w  środowe przedpołudnie w naszej szkolnej bibliotece miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Progi szkoły przekroczyły dzieci pięcioletnie i sześcioletnie z miejscowego przedszkola.

Bibliotekarka , pani Mariola Kominiarek opowiadała dzieciom o bibliotece szkolnej, jej zbiorach, wyposażeniu i przeznaczeniu, natomiast pan Rafał Błaszczyk przedstawił maluchom prośby książki. Dzieci przekonały się jak należy dbać o książki i jak je szanować .

Podczas wizyty w bibliotece przedszkolaki obejrzały też krótki spektakl przygotowany przez uczniów z klasy VI b. Przed przyszłymi czytelnikami pojawiły się postacie z bajek : Król (Wiktor Szyperski i Krystian Wilk) i Królowa(Martyna Górka), Koszałek-Opałek(Szymon  Mnichowski) , Królewna Śnieżka  (Maja Kusz) , Kopciuszek  (Sandra Lewandowska), Krasnale  (Kasia Baczyńska, Kasia Bogaczyk i Janek Waleriańczyk) i Królowa Książka (Sara Kurek).

Dzieci były zachwycone przedstawieniem, dlatego też wzięły chętnie udział w baśniowej zgadywance. Bibliotekarze zadawali małym gościom rymowane zagadki, a ci podstawie przygotowanych kolorowanek mieli rozpoznać o jakiej baśniowej postaci jest mowa.

Przedszkolaki złożyli też przyrzeczenie i nastąpiło uroczyste pasowanie. Dla wielu był to początek przygody z biblioteką, miejmy nadzieję , że będzie trwała latami ,zwłaszcza, że dzieci oficjalnie zostały czytelnikami.