2012/2013 Pasowanie na czytelnika

28 listopada 2012 roku

Pierwszoklasiści rozpoczynający naukę szkolną muszą wiedzieć, jak obchodzić się z książkami, z którymi codziennie obcują. Pomogła im w tym nasza szkolna biblioteka. Celem spotkania było pasowanie na czytelnika a także stworzenie przyjaznej i serdecznej atmosfery podczas pierwszych kontaktów dzieci z biblioteką. To już coroczny zwyczaj, że najmłodsze klasy poddają się temu przyjemnemu ceremoniałowi.

Zanim jednak doszło do aktu pasowania, dzieci  obejrzały krótki spektakl przygotowany przez uczniów z klasy VI b. Przed przyszłymi czytelnikami pojawiły się postacie z bajek : Król (Wiktor Szyperski i Krystian Wilk) i Królowa(Martyna Górka), Koszałek-Opałek(Szymon  Mnichowski) , Królewna Śnieżka  (Maja Kusz) , Kopciuszek  (Sandra Lewandowska), Krasnale  (Kasia Baczyńska, Kasia Bogaczyk i Janek Waleriańczyk) i Królowa Książka (Sara Kurek)

. Baśniowi bohaterowie w swoim krótkim przedstawieniu pokazali pierwszakom jak należy swobodnie i samodzielnie korzystać ze zbiorów bibliotecznych, zapoznać z książką i  jak należy się z nią obchodzić. Pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie i nastąpiło uroczyste pasowanie. Na pamiątkę pełnoprawni czytelnicy otrzymali zakładki do książek specjalne przygotowane na tę okazję. Dzieci świetnie się bawiły . Dla wielu był to początek przygody z biblioteką, która mamy nadzieję będzie trwała latami.

Uroczystość przygotowali nauczyciele bibliotekarze Mariola Kominiarek i Rafał Błaszczyk.