2012/2013 Laurka dla biblioteki

19 października 2012 roku

Październik to szczególny miesiąc w życiu bibliotek szkolnych. To międzynarodowe święto zostało ustanowione przez Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego i jest organizowane od 1999 roku.

Również nasza szkolna biblioteka przyłączyła  się do obchodów i mogliśmy wspólnie świętować. Z tej okazji biblioteka została pięknie udekorowana laurkami, wykonanymi przez uczniów klas I-III szkoły podstawowej w ramach konkursu plastycznego „Laurka dla biblioteki”. Prace były piękne, urocze i niezwykle wzruszające.

Konkurs zorganizowali bibliotekarze: państwo Mariola Kominiarek i Rafał Błaszczyk.

Celem akcji było propagowanie czytelnictwa wśród uczniów, zachęcenie do częstszych odwiedzin biblioteki, wyeksponowanie jej jako szczególnego miejsca w szkole. Patrząc na uśmiechnięte twarze dzieci, można śmiało stwierdzić, że cel ten został w pełni osiągnięty.