2011/2012 Pasowanie na czytelnika

5 grudnia 2011 roku

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów klas I do grona czytelników biblioteki szkolnej.

Nauczyciele bibliotekarze p. Mariola Kominiarek i p. Rafał Błaszczyk przygotowali z tej okazji „zaczarowane” przedstawienie, w którym zaproszono dzieci do świata baśni.

Pojawiły się więc krasnale-uczniowie klasy V b (Agata Mirecka, Zofia Gaszyńska-Bąk, Sandra Lewandowska, Maja Kusz ,Jan Waleriańczyk i Krystian Wilk), którzy zachęcali najmłodszych do częstego odwiedzania biblioteki , były też bajkowe postacie: Czerwony Kapturek (Klaudia Pytlak), Kot w butach (Wiktor Szyperski) i „Królowa Książka” (Kasia Bogaczyk),  które opowiedziały dzieciom, jak mają się obchodzić z książkami.

Uczniowie kl. I złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą czytać i szanować książki, korzystać z ich rad oraz przestrzegać obowiązków czytelnika. Królowa Książka pasowała każdego ucznia na czytelnika, a krasnale wręczyły dzieciom pamiątkowe dyplomy .

Ostatnim etapem tego obfitującego w przeżycia dnia było wypożyczenie przez dzieci swoich pierwszych książek z biblioteki szkolnej. Zanim jednak to nastąpiło uczennice z aktywu bibliotecznego Monika Wegner i Agnieszka Karabasz przygotowały krótką scenkę, w której pokazały w jaki sposób prawidłowo należy wypożyczać książki.

Mając na uwadze, jak olbrzymi wpływ na rozwój i wychowanie uczniów w młodszym wieku szkolnym ma książka , należy zadbać, aby zainteresowanie nią nie minęło uczniom wraz z wiekiem.