2010/2011 Andrzejki

30 listopada 2010 roku

W magiczny wieczór jakim są Andrzejki zarówno dziewczęta jak i chłopcy, dzieci i dorośli bawią się żartobliwymi wróżbami, najczęściej wspólnie, na organizowanych zabawach i imprezach lub kameralnych, domowych spotkaniach. Także w naszej szkole chętni uczniowie z klas I-VI szkoły podstawowej wzięli udział w andrzejkowej zabawie. Organizacji imprezy podjęli się państwo Ewa i Maciej Danielukowie oraz panie Elżbieta Bogaczyk i Aneta Kaiser.

Zabawa zaczęłą się oczywiście od tradycyjnego lania Każdy dowiedział się również, czy czeka go bogactwo, sława, słodkie życie, podróże czy może… życie w zakonie. Czas jednak pokaże, czy w przyszłości  spełnią się wszystkie andrzejkowe wróżby.

Następnie przyszedł czas na zabawę przy muzyce : największą popularnością cieszył się szalony taniec na  matach, chociaż wspólne karaoke też przyniosło wiele śmiechu i uciechy. Każdy kto chciał mógł spróbować swoich sił w trudnej sztuce śpiewania na żywo.

Na koniec zaproszono wszystkich na specjalny pokaz filmu na dvd. „Niania McPhee” to magiczna opowieść , w sam raz na wieczór andrzejkowy.

Rada Rodziców ufundowała dla uczestników słodkie napoje, a dla przybyłych rodziców kawę i ciasto.