2010/2011 Święto Pluszowego Misia

25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu świętują wszystkie pluszaki, małe i duże, stare i te całkiem nowe. Miś jest najlepszym przyjacielem dziecka, nawet niektórzy dorośli trzymają z sentymentu swojego pluszaka.

Światowy Dzień Pluszowego Misia jest wspaniałym pomysłem. Organizowane są konkursy i festyny. Przedszkola, szkoły oraz biblioteki tego dnia łączą zabawę z nauką. Oczywiście także w naszej szkole nie mogło zabraknąć Pluszowego Misia. Organizacji tego święta podjęły się panie: Katarzyna Kuliberda i Natalia Chołody. Na początek ogłosiły więc Międzyszkolny Konkurs Plastyczny dla klas I-II Szkoły Podstawowej na wizerunek tego sympatycznego pluszaka. W dniu 26 listopada nastąpiło ogłoszenie wyników i uroczyste wręczenie nagród.

Laureatami konkursu plastycznego zostali :

KATEGORIA KLAS PIERWSZYCH

Martyna Stróżyńska (kl. I a – Damasławek)

Martyna  Walendowska (kl. I b – Janowiec Wlkp.)

Katarzyna Kępka (kl. I a – Damasławek)

Bogumiła Szweda (kl. I b – Damasławek)

Krzysztof Wiśniewski  (kl. I b – Łekno)

Oliwia Łapacz (kl. I a – Damasławek)

Klaudia Pałka (kl. I  – Niemczyn)

KATEGORIA KLAS DRUGICH

Robert Friska  (kl. II b – Mieścisko)

Kamil Łuczak  (kl. II b – Damasławek)

Małgorzata Ignaczak  (kl. II b – Mieścisko)

Patrycja Szafrańska  (kl. II b – Janowiec Wlkp.)

Natalia Stępień  (kl. II a – Damasławek)

Marcelina Tondel  (kl. II b – Damasławek)

Także tego samego dnia miał miejsce Konkurs Recytatorski. Uczestnicy mieli przygotować wiersz lub fragment prozy. Bohaterem utworów oczywiście miał być nie kto inny jak nasz kochany Miś.

Jury w składzie: szkolna bibliotekarka pani Mariola Kominiarek oraz poloniści: państwo Anna Kasperkowiak i Rafał Błaszczyk wybrali najlepszych ich zdaniem recytatorów.

Miś wciąż pozostaje najważniejszą zabawką dzieci i żywimy nadzieję, że już wkrótce nie będzie już ani jednego dziecka na świecie, które nie posiadałoby swojego pluszowego przyjaciela oraz każdy będzie pamiętał, że 25 listopada jest wielkie święto naszych kochanych misiów.