2010/2011 Pasowanie na czytelnika

23 listopada 2010 roku

 

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów klasy I do grona czytelników biblioteki szkolnej. Głównym celem tej uroczystości jest zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej.

Uczennice kl. II Gimnazjum pod opieką bibliotekarzy: państwa Marioli Kominiarek i Rafała Błaszczyka przygotowały „zaczarowane” przedstawienie, w którym zaprosiły dzieci do świata baśni. Pojawiły się więc krasnoludki (w tej roli pojawili się uczniowie klasy I b Gimnazjum : Marta Jacek , Agata Jadach , Monika Kieca , Karolina Krey , Bartłomiej Skotarek , Jakub Grzegorzewski , Paweł Mieczkowski i Adam Ollek) oraz Kot w butach (Beata Mazur) , Czerwony Kapturek (Agnieszka Karabasz) i Królowa Książka (Monika Wegner).

Wszystkie te baśniowe postacie wzięły udział w spektaklu pt.: „W świecie baśni”. Opowiedziały dzieciom, jak mają się obchodzić z książkami i jak należy zachowywać się w szkolnej bibliotece.

Uczniowie kl. I złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą czytać i szanować książki, korzystać z ich rad oraz przestrzegać obowiązków czytelnika. Królowa Książka pasowała każdego ucznia na czytelnika, a krasnoludki wręczyły dzieciom pamiątkowe zakładki do książek.

Na zakończenie dzieci zobaczyły krótką scenkę, która miała za zadanie pokazać młodym czytelnikom jak należy wypożyczać książki. Ostatnim etapem tego obfitującego w przeżycia dnia było wypożyczenie przez dzieci swoich pierwszych woluminów .