2009/2010 Pasowanie na czytelnika

8 grudnia 2009 roku

Uczniowie wszystkich klas pierwszych szkoły podstawowej w Damasławku zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej.

Po powitaniu przez panią bibliotekarkę i krótkiej rozmowie na temat książek, uczniowie klasy VI c SP i uczennice klasy I c gimnazjum przedstawili dla młodszych kolegów spektakl pt.:” Spotkanie z bajką” przygotowany pod kierunkiem pani Marioli Kominiarek i pana Rafała Błaszczyka. Na koniec wszyscy zaśpiewali piosenkę o książkach.

Na gitarze młodym aktorom akompaniowała Weronika, uczennica klasy II d gimnazjum.

Następnie uczniowie złożyli przyrzeczenie, że będą szanować książki i zostali pasowani na nowych czytelników.

Królowa Książka” kolejno wyczytywała poszczególnych uczniów i pasowała dotykając ich ramienia książką. Nowi czytelnicy byli bardzo podekscytowani tą wyjątkową dla nich chwilą.

Na zakończenie wizyty w bibliotece wszyscy uczniowie mogli wypożyczyć swoją pierwszą książkę i otrzymali zakładki wykonane przez uczennice z aktywu bibliotecznego.

Pierwszoklasiści zawsze stanowią największy procent wypożyczających. Oby ten zapał szybko im nie minął!